Pomysł na Bohatera Niezależnego do Pulp Cthulhu

Inspiracje, Materiały dla MG / OPUBLIKOWANE W

Pomysł na Bohatera Niezależnego / Zleceniodawcę / Patrona do wykorzystania w Pulp Cthulhu .

Profesor Alexander Hamilton Rice Jr. (29.08.1875-21.07.1956) lekarz , odkrywca  geograf i podróżnik .

Ukończył uniwersytet Harwarda , w czasie Wielkiej Wojny najpierw służył w ochotniczej jednostce składającej się z amerykańskich lekarzy później w armii amerykańskiej.

Organizator licznych ekspedycji badających dorzecze Amazonki w czasie których tworzył mapy wcześniej obszarów wcześniej nie naniesionych na mapy. W czasie jednej z wypraw doszło do potyczki między odkrywcami a Indianami z plemienia Janomanów. W prasie amerykańskiej co jakiś czas pojawiały się informacje o domniemanej  śmierci Rice’a którego mieli pożreć kanibale lub miał paść ofiarą jadowitych węzy.

W wyprawach często towarzyszyła mu jego żona Eleanor Elkins Widener Rice (która przeżyła katastrofę Titanica jednak straciła w niej pierwszego męża i syna) , często podróżowali na pokładzie specjalnie przygotowanego do tego typu wypraw  jachtu parowego.

Fundator i pierwszy dyrektor Harvard Institute of Geographical Exploration był także blisko związany z Royal Geographical Society in london.

Profesora Rice’a można wykorzystać jako zleceniodawcę lub patrona wysyłającego Badaczy na wyprawę w głąb amazońskiej dżungli lub inne ciekawe miejsce na świecie.

Profesor w trakcie swoich licznych podróży mógł natknąć się na ślady działalności plugawych kultów i próbować wykorzystać swoje wpływy i pieniądze, aby zorganizować grupę mogącą powstrzymać Wielkich Przedwiecznych przed ponownym podbojem ziemi. Jako znany odkrywca z łatwością mógłby zapewnić wsparcie merytoryczne czy pomoc w pozyskaniu odpowiednich pozwoleń / wiz/ itp.

Parowy Jacht profesora to świetny środek podróży oraz mobilna baza wypadowa dla drużyny zwalczającej knowania kultystów w różnych rejonach świata. Na jego pokładzie może znajdować się laboratorium i zbrojownia w których Badacze lub wynajęci przez profesora specjaliści będą wytwarzać dziwne wynalazki czy zaklinać Znak Starszych Bogów ma amunicji 😉

Zdjęcia pochodzą z wikipedi.

Dodaj komentarz